banner iPhone 5

iOS icloud-setup-mac

Vydáno 13. Duben 2014 | od Dominik Šmuhař

0

Jak nastavit iCloud na iOS, Macu a PC

iOS

Všechno nastavení iCloudu na vašem iOS zařízení, naleznete v Nastavení pod položkou iCloud. Po rozkliknutí, nahoře uvidíte položku „Účet“, kde je zobrazené Apple ID, pod kterým právě iCloud používáte. Pokud rozkliknete tuto položku, můžete účet odhlásit, přikoupit větší prostor úložiště v iCloudu, dostat se k nastavení e-mailu na doméně iCloud.com nebo nastavit vaši Klíčenku.

Dále jsou pak vypsané všechny systémové služby, které se můžou synchronizovat skrze iCloud (např. Kontakty, Kalendář, Poznámky atp.). Posuvníky na pravé straně můžete nastavit, jestli chcete mít synchronizaci zapnutou nebo vypnutou.

Pod položkou Dokumenty & Data můžete nastavit, které aplikace třetích stran mohou využívat iCloud.

Poslední položkou je Úložiště& Záloha, kde zjistíte kolik máte již zaplněného místa na úložišti v iCloudu. Dále zde můžete zapnout zálohu zařízení do iCloudu a nastavit položky, které se mají zálohovat.

 

IMG1

 

Mac

Je to téměř totožné jako u iOS, všechno nastavení okolo iCloudu nalezneme v “System Preferences”. Položky se téměř neliší. Najedeme zde jednotlivé systémové služby využívající iCloud a nastavení přihlášeného účtu do iCloudu. Jediná položka, která zde přibyla je “Back to My Mac”. Tato funkce slouží k bezpečnému přenosu souborů nebo vzdálenému ovládání vašeho Macu skrze internet.

 

IMG2

 

PC

K nastavení iCloudu na Windows, potřebujete utilitu iCloud Control panel, kterou stáhnete z odkazu níže. Pak už je vše totožné s tím, co bylo popsáno výše.

Link: http://support.apple.com/kb/DL1455

Jak sami vidíte, iCloud není třeba nějak více nastavovat. Vše funguje automaticky na pozadí.


O autoroviNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nahoru ↑