banner iPhone 5

iOS this-is-the-welcome-screen-after-installing-ios-5-slide-the-arrow-to-begin-the-set-up

Vydáno 13. Duben 2014 | od Dominik Šmuhař

0

Začínáme s iPhonem: Nastavení Apple ID

Připravili jsme si pro vás nový několikadílný seriál Začínáme s iPhonem, který vás postupně zasvětí do jeho tajů. Budeme se snažit cílit na úplné nováčky, tak abyste porozuměli všemu od prvního dotyku, až po pokročilejší věci. Dnes se podíváme na úplný začátek v podobě vytvoření Apple ID, dále se můžete těšit na vše kolem iTunes store, základní nejdůležitější nastavení, aplikace, které byste neměli minout a mnoho dalšího.

Apple ID je univerzální účet, který budete potřebovat k používání všech služeb poskytovaných Applem. Budete moci nakupovat ve všech obchodech. V iTunes Store si koupíte písníčky a filmy, v App Store to budou aplikace, elektronické knížky koupíte v iBooks Store a nakonec si třeba koupíte časopis v Newsstand.

Samozřejmě Apple ID neslouží pouze k nákupu. Je také nezbytný k přístupu ke všem službám iCloudu. Ten vám umožňuje sychronizaci vašich poznámek, kalendářů a kontaktů. Také pomocí něj můžete zálohovat svá zařízení nebo nahrávat své fotky do Photostreamu. iCloud toho opravdu umí mnoho, a proto se podíváme podrobně na jeho funkce, až v samostatném článku.

Pokud se rozhodnete využívat pro komunikaci služby iMessage a Facetime, taktéž budete moci využívat Apple ID. Přes iMessage si můžete zadarmo pomocí internetu posílat zprávy se všemi uživateli, kteří používají zařízení s iOS nebo OS X. Facetime funguje na stejném principu, avšak v tomto případě se jedná o videohovory nebo klasické hovory, jaké například znáte ze Skypu.

Pokud jste hráč, tak by vás mohlo zajímat, že Apple ID budete také potřebovat k přístupu do Game center, ve kterém budete moci porovnávat své skóre z jednotlivých her se svými přáteli nebo proti sobě soupeřit skrze multiplayer.

Jak vidíte Apple ID je opravdu nezbytné a užitečné, pokud chcete využívat služby Applu. Bez něho se opravdu ochudíte o mnoho skvělých věcí.

Vytvoření Apple ID

Nabízí se dvě možnosti – buď Apple ID založit na iOS zařízení nebo na počítači.

iOS

Apple si na iOS vytvoříte hned dvěma způsoby. První možností je ho vytvořit hned v úvodním nastavení, když zapnete poprvé nové zařízení. Druhou možností je ho vytvořit skrze nastavení a záložku iTunes & App store. Samotný proces vytváření se neliší. Teď se podíváme na jednotlivé kroky a pole, které budete muset vyplnit.

IMG1

  1. Vyberte zemi, která se bude shodovat s adresou uvedenou na vaší platební kartě.

 

IMG2

 

  1. Zde vás čeká klasické odsouhlasení smluvních podmínek. Stačí ťuknout na tlačítko „souhlasím” a pokračovat k dalšímu kroku.

IMG3

  1. Teď se dostáváme ke kroku, kde budete muset vyplnit vaše přihlašovací údaje k novému účtu. Prvním je e-mail, který pak bude sloužit jako přihlašovací jméno a také na něj přijde ověřovací e-mail k aktivaci nového účtu. Dále si zvolíte heslo a vyplníte kontrolní otázky, které budete potřebovat, pokud byste toto heslo zapomněli. Je zde i možnost vyplnit náhradní e-mail, na který by byly zaslány informace o dalším postupu v případě, že zapomenete odpovědi na tyto otázky. Dále už jen zbývá vyplnit vaše datum narození a vybrat, jestli chcete, aby vám Apple zasílal novinky o produktech na Váš e-mail.

 

IMG4IMG5

 

  1. V tomto kroku vás čeká vyplnění platebních údajů. Vyberte typ platební karty jakou vlastníte, vyplňte číslo vaší kreditní karty a bezpečnostní kód. Tím bývá trojčíslí, které je většinou uvedené na zadní straně kreditní karty. Dále je třeba vyplnit, kdy končí platnost vaší kreditní karty. Pak jen vyplníte vaše osobní údaje a ťuknete na tlačítko „hotovo”. Všechy údaje o vaší platební kartě jsou v bezpečí a nemusíte se bát je zadat.

 

IMG6

 

  1. Na e-mail, který jste uvedli, vám přijde ověřovací e-mail pomocí kterého aktivujete vaše nově vytvořené Apple ID. Po kliknutí na odkaz v e-mailu budete přesměrováni na stránku, kde vyplníte vaše Apple ID a heslo, které jste si zvolili výše.

  2. Vaše nové Apple ID je hotové a připravené k používání.

PC/ Mac

Pokud nemáte k dispozici iOS zařízení nebo se vám všechny kolonky nechtějí vypisovat na dotykovém displaji, máte možnost účet vytvořit na vašem počítači. Jsou hned dvě možnosti jak to udělat. Tou první je otevřít program iTunes a v něm účet vytvořit. Druhou možností je pak vytvoření Apple ID na stránkách Applu.

 

iTunes

Pokud máte naistalovaný iTunes, tak v něm vyberte záložku iTunes Store, kde kliknete na tlačítko „sign in” a pak zvolíte možnost vytvořit nový účet. Postup vytváření je pak shodný s postupem výše. Pokud iTunes nemáte, můžete si ho stáhnout ze stránek Applu.

 

Link: http://www.apple.com/itunes/download/

 

IMG7

Web

S nějakého důvodu nemusíte iTunes chtít nebo ho nebude mít k dispozici. V tomto případě můžete Apple ID vytvořit na webových stránkách Applu. Stačí kliknout na odkaz níže a ten vás přesměruje do formuláře pro vytvoření. Postup je samozřejmě stejný jako u všech předchozích možností.

 

Link: https://appleid.apple.com/cgi-bin/WebObjects/MyAppleId.woa/wa/createAppleId?localang=en_emea

 

IMG8

 

Závěr

Hlavní máme hotové a příště se podíváme, jak Apple ID můžeme konkrétně využít. Třeba právě na ten výše zmíněný nákup v iTunes Store.

 


O autoroviNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nahoru ↑